ATENY SUBIEKTYWNIE

by

Lecąc do Aten od razu postanowiliśmy, że je odwiedzimy na jeden dzień, a nie w nich zamieszkamy.

Co zobaczyć w Atenach?

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od… oczywiście od wzgórza! Bo widoki z góry są najlepsze! Ze Wzgórza Likavitos, najwyższego w mieście, rozciąga się rozległy widok na całe Ateny. Gęsto zabudowane Ateny. Niesamowite, jak budynek przyciska się do drugiego i tak aż po horyzont!

FullSizeRender

Następnie udaliśmy się w pobliże Akropolu oraz przeszliśmy urokliwymi uliczkami Anafiotiki. W Anafiotika Plaka zjedliśmy słodkie, greckie Kataifi z kawą, a w pobliżu placu Monastiriaki – przepyszną pitę gyros w Pita Bar Athens, zarówno w wersji tradycyjnej jak i wegetariańskiej! Bardzo, bardzo polecam!

IMG_0156

Odwiedziliśmy też wzgórze Pnyks (tak, znowu wzgórze), z którego mieliśmy bardzo dobry widok na Akropol. I byliśmy na nim sami! Co jakiś czas ktoś jedynie przebiegał, by za moment zniknąć za drzewami. Bardzo przyjemnie!

Na koniec dnia wspięliśmy się na… Likavitos, tym razem o zmierzchu, by obserwować zachód słońca a potem Ateny nocą. Pięknie! Wyjątkowo! Jak miliony świetlików!

Ateny na jeden dzień były dla nas optymalne, jednocześnie dostarczając nam wielu przyjemnych chwil podczas obcowania z nimi.

Ateny 1

Ateny 2

FullSizeRender (1)

IMG_4281

IMG_4323

Komentarz

Co sądzisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *